W okresie od 2 stycznia 2016r. do 31 grudnia 2017r. odpady komunalne będzie odbierać Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sita Piaseczno Sp. z o.o..

Referat odpadów komunalnych

Łazy ul. Przyszłości 8; Poniedziałek: 9:30 ? 17:30, wtorek ? piątek: 8:00 ? 16:00 telefon: 22-700-01-01, adres email do referatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku braku odbioru odpadów komunalnych reklamacje należy składać telefonicznie w czasie pracy Urzędu Gminy Lesznowola na nr 22-700-01-01 wew. 102, 109 lub emailem w dowolnym czasie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ponadto reklamacje można przesłać bezpośrednio do PUK Sita Piaseczno na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Istnieje możliwość samodzielnej kontroli swoich wpłat za odpady komunalne, można to zrobić logując się na stronie portalu https://odpadykomunalne.lesznowola.pl za pomocą którego mogą Państwo sprawdzić stan swojego konta oraz dane w złożonej deklaracji dotyczącej odpadów komunalnych. Strona zabezpieczona jest certyfikatem SSL.

Szczegółowy harmonogram odbioru odpadów i deklaracje znajdą Państwo na stronie urzędu

- kliknij tutaj


Zużyty, niepotrzebny, czy też uszkodzony sprzęt elektryczny i elektroniczny do którego zaliczamy między innymi sprzęt AGD, RTV, komputery, drukarki, monitory, telefony, czajniki elektryczne, roboty kuchenne, młynki elektryczne i inne drobne urządzenia techniczne może stanowić zagrożenie zarówno dla nas jak i otaczającego nas środowiska. Zawarte w nich substancje są jednocześnie niebezpieczne jak i bardzo cenne. Odzyskane substancje mogą posłużyć do wytworzenia wielu nowych niezbędnych produktów. Dlatego nie wolno wyrzucać urządzeń elektrycznych i elektronicznych do odpadów zmieszanych i selektywnych.

W Gminie Lesznowola mieszkaniec może pozbyć się tak zwanego elektro złomu, czyli urządzeń elektrycznych i elektronicznych w następujący sposób:

  • Dostarczyć odpady na własny koszt do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). W PSZOKu mieszkaniec może pozostawić w wyznaczonym miejscu urządzenia elektryczne i elektroniczne bez żadnych opłat. Punkt zlokalizowany jest na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sita Piaseczno Sp. z o.o. w Piasecznie na ul. Technicznej 6, który jest czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 ? 17:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 ? 14:00,
  • Skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru dużych urządzeń elektrycznych i elektronicznych jakie świadczy firma P.P.H.U. POLBLUME Zbigniew Miazga. Można umówić się telefoniczne lub emailem z przedstawicielem firmy na odbiór odpadów. Pracownicy tej firmy przyjadą i zabiorą urządzenie. Usługa jest bezpłatna. W celu umówienia się należy dzwonić pod nr: 533 303 283 lub 22 756 96 61. Można też pisać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Trzecim sposobem jest odbiór odpadów wielkogabarytowych, urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz innych odpadów takich jak opony, gruz, opakowań po odpadach niebezpiecznych jak farby i oleje sprzed nieruchomości w określonym dniu zgodnie z harmonogramem odbioru gabarytów. Odbiory przeprowadzane są dwa razy w roku: na wiosnę i na jesieni (zgodnie z harmonogramem zamieszczanym minimum jeden miesiąc przed akcją). Prosimy o odpowiednie przygotowanie odpadów do odbioru. Pamiętajmy odpady odbierają pracownicy. Wielkość i waga odpadów określona jest przepisami BHP. Worek z odpadami nie może przekraczać wagi 30 kg. Należy odpowiednio przygotować je do odbioru, zabezpieczyć folią, aby nie zanieczyszczać środowiska, zwierząt i ludzi.
  • Ponadto pamiętajmy, że kupując nowy sprzęt elektryczny lub elektroniczny możemy oddać zużyte urządzenie w sklepie w którym kupujemy nowe w ilości kupowanego, czyli tak zwana sztuka za sztukę..