Koniec kadencji sprzyja podsumowaniom, odpowiedzialny samorządowiec nigdy nie powie, że zrobił coś sam. To wszystko, co udało się zrealizować przez ostatnie cztery lata w Nowej Iwicznej to zasługa wspólnych działań Pani Wójt Marii Jolanty Batyckiej Wasik i wszystkich radnych, którzy wspierali inwestycje w Nowej Iwicznej. Miałem w tych wszystkich projektach także swój skromny udział, jako radny, dlatego dziś publikuję ta prezentację, jako podsumowanie 

Załączniki:
Pobierz plik (nowa iwiczna.pdf)Nowa Iwiczna[Inwestycje w Nowej Iwicznej]6146 kB

22 sierpnia 2018 roku weszła w życie specustawa mieszkaniowa. Nowa ustawa bardzo szeroko otwiera bramy dla nowych inwestorów budowlanych. W praktyce oznacza to pominięcie w procesie inwestycyjnym zapisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dla naszej gminy oznacza to, kolejne inwestycje budowlane, na które nie będziemy mieli kompletnie wpływu. Jako odpowiedzialny samorząd nie możemy się na to zgodzić.

Wszyscy odczuwamy uciążliwości związane z funkcjonowaniem przejazdu kolejowego w Nowej Iwicznej. Pojawiały się już mało realne pomysły na rozwiązanie tego problemu typu tunel lub wiadukt. Jako samorząd Gminy Lesznowola od dłuższego czasu zabiegaliśmy o spotkanie z przedstawicielami PKP PLK, aby w sposób rzeczowy w dyskusji poszukać sposobu na likwidację uciążliwości związanych z funkcjonowaniem tego przejazdu. Wreszcie się udało i takie spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Gminy Lesznowola przygotował szereg ogólnodostępnych wydarzeń patriotycznych. Wydarzenia te objęte zostały Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy!